Panduit Corp
Producto No:
EV10-56FB-Q
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
STRONGHOLD FORK TERMINAL, VINYL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.38285
$3.8285
25
$0.37392
$9.348
50
$0.36518
$18.259
100
$0.35644
$35.644
500
$0.347719
$173.8595
1000
$0.321642
$321.642
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Insulated |
| Color | Yellow |
| Width - Outer Edges | 0.550" (13.97mm) |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Ring Center to Termination | 0.410" (10.41mm) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Stud/Tab Size | 5/16 Stud |
| Series | StrongHold™ |
| Length - Overall | 1.200" (30.48mm) |
| Insulation Diameter | 0.240" (6.10mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | Panduit Corp |
| Tongue Inside Opening | 0.330" (8.38mm) |
| Features | Butted Seam |
| Material - Insulation | Vinyl |
| Package | Bulk |
| Length - Termination | 0.510" (12.95mm) |
| Base Product Number | EV10 |