Intel
Producto No:
EVB-EP5348UI
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL BOARD FOR EP5348UI
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 400mA |
| Product Status | Obsolete |
| Series | Enpirion® |
| Regulator Topology | Buck |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Frequency - Switching | 9MHz |
| Note | - |
| Voltage - Output | 0.6V, 1V, 1.59V, 1.8V or 2.41V |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Intel |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Utilized IC / Part | EP5348UI |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 2.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | EP5348 |