Panasonic Electronic Components
Producto No:
EWV-YEPU05B14
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
POT 10K OHM 1/10W LINEAR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.1155
$7.1155
10
$6.86565
$68.6565
25
$6.10242
$152.5605
50
$5.59398
$279.699
100
$5.08535
$508.535
250
$4.06828
$1017.07
450
$3.941151
$1773.51795
950
$3.686884
$3502.5398
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | - |
| Actuator Diameter | 1.063" (27.00mm) |
| Termination Style | PC Pins, Board Locks |
| Actuator Type | Knob |
| Tolerance | ±20% |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1 |
| Actuator Length | 0.354" (9.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Temperature Coefficient | - |
| Rotation | 300° |
| Product Status | Active |
| Series | EWV-YE |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Resistive Material | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Size - Body | Round - 1.547" Dia (39.30mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Taper | Linear |
| Base Product Number | EWV-YEPU |
| Adjustment Type | Top Adjustment |