KYOCERA AVX
Producto No:
FFLR6B0108KJE
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 1000UF, 800VDC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 6.181" (157.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.969" (50.00mm) |
| Termination | Threaded, Female |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Size / Dimension | 4.567" Dia (116.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.8 mOhms |
| Series | FFLR |
| Voltage Rating - DC | 800V |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Capacitance | 1000 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |