LEMO
Producto No:
FGG.0B.302.CYCD56
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$31.9485
$31.9485
10
$27.9794
$279.794
25
$26.77024
$669.256
50
$25.9065
$1295.325
100
$25.04295
$2504.295
250
$23.66127
$5915.3175
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm) |
| Backshell Material, Plating | Brass, Chrome |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Voltage Rating | - |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 39.4µin (1.00µm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Chrome |
| Shell Size - Insert | 302 |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | LEMO |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 2 |
| Color | Silver |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Shielded |
| Orientation | G |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Series | 0B |
| Shell Material | Brass |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | FGG |