KYOCERA AVX
Producto No:
FHC16I0307K--
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 300UF 10% 450VDC CHASS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 2.008" (51.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Quick Connect, Disconnect |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 5.512" L x 2.835" W (140.00mm x 72.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | FHC |
| Voltage Rating - DC | 450V |
| Package / Case | Rectangular Box |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Capacitance | 300 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |