Panduit Corp
Producto No:
LCA350-58-X
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN TERM RECT TONG 350 MCM #5/8
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$15.637
$15.637
10
$15.21045
$152.1045
25
$14.7877
$369.6925
50
$14.36514
$718.257
100
$13.94258
$1394.258
500
$13.520096
$6760.048
1000
$13.097593
$13097.593
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.170" (4.32mm) |
| Color | Red |
| Width - Outer Edges | 1.280" (32.51mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Diameter - Barrel ID | 0.700" (17.78mm) |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Diameter - Ring ID | 0.660" (16.76mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 350MCM (kcmil) |
| Diameter - Barrel OD | 0.880" (22.35mm) |
| Stud/Tab Size | 5/8 Stud |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 3.290" (83.57mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | Panduit Corp |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Base Product Number | LCA350 |