Panduit Corp
Producto No:
LCB3/0-38-X
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN TERM RECT TONG 3/0 AWG #3/8
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.1245
$11.1245
10
$10.8243
$108.243
25
$10.52372
$263.093
50
$10.22295
$511.1475
100
$9.922275
$992.2275
500
$9.6216
$4810.8
1000
$9.320934
$9320.934
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.130" (3.30mm) |
| Color | Orange |
| Width - Outer Edges | 0.960" (24.38mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Diameter - Barrel ID | 0.510" (12.95mm) |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Diameter - Ring ID | 0.410" (10.41mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 3/0 AWG |
| Diameter - Barrel OD | 0.640" (16.26mm) |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 2.870" (72.90mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | Panduit Corp |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Base Product Number | LCB3 |