Panduit Corp
Producto No:
LCCX650-12-6
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN TERM RECT TONG 650 MCM #1/2
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.300" (7.62mm) |
| Color | Black |
| Width - Outer Edges | 1.950" (49.53mm) |
| Terminal Type | Rectangular Tongue |
| Diameter - Barrel ID | 1.050" (26.67mm) |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Diameter - Ring ID | 0.530" (13.46mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 650MCM (kcmil) |
| Diameter - Barrel OD | 1.350" (34.29mm) |
| Stud/Tab Size | 1/2 Stud |
| Series | Pan-Lug® |
| Length - Overall | 6.750" (171.45mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | Panduit Corp |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Terminal Style | Two Stud Holes |
| Base Product Number | LCCX |