Lumex Opto/Components Inc.
Producto No:
LCM-S02402DTR
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LCD MOD 48 DIG 24 X 2 REFLECTIVE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Character Format | 5 x 8 Dots |
| Viewing Area | 93.50mm L x 16.00mm W |
| Display Mode | Reflective |
| Text Color | - |
| Product Status | Active |
| Character Size | 5.55mm H x 3.20mm W |
| Series | - |
| Display Format | 24 x 2 |
| Display Type | TN - Twisted Nematic |
| Number of Characters | 48 |
| Backlight | Without Backlight |
| Voltage - Supply | 5V |
| Background Color | - |
| Dot Size | 0.60mm W x 0.65mm H |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Outline L x W x H | 118.00mm x 36.00mm x 8.80mm |
| Package | Box |
| Interface | Parallel |
| Base Product Number | LCM-S02402 |