Nichicon
Producto No:
LGG2P122MELB40
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 1200UF 20% 220V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.2815
$9.2815
10
$8.25265
$82.5265
50
$7.22152
$361.076
100
$6.6025
$660.25
500
$5.674008
$2837.004
1000
$5.261356
$5261.356
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 220 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.5 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.75 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1200 µF |
| Package | Bulk |