Nichicon
Producto No:
LGL2W151MELA25
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.365
$6.365
10
$5.72755
$57.2755
50
$4.96413
$248.2065
100
$4.327725
$432.7725
500
$3.56402
$1782.01
1000
$3.309448
$3309.448
2500
$3.245808
$8114.52
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 740 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGL |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.0582 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 150 µF |
| Package | Bulk |