Nichicon
Producto No:
LGN2H221MELB45
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.222
$10.222
10
$9.0858
$90.858
50
$7.95036
$397.518
100
$7.268925
$726.8925
500
$6.246763
$3123.3815
1000
$5.792464
$5792.464
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.850" (47.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 500 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.02 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGN |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.4586 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 220 µF |
| Package | Bulk |