Nichicon
Producto No:
LGU1C273MELA
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.7975
$4.7975
10
$4.31775
$43.1775
50
$3.74186
$187.093
100
$3.26211
$326.211
500
$2.686467
$1343.2335
1000
$2.494586
$2494.586
2500
$2.446611
$6116.5275
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.85 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGU |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.4275 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 27000 µF |
| Package | Bulk |