Nichicon
Producto No:
LGU1K472MELB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.9635
$6.9635
10
$6.19115
$61.9115
50
$5.41728
$270.864
100
$4.952825
$495.2825
500
$4.256361
$2128.1805
1000
$3.946804
$3946.804
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.850" (47.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 80 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.52 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGU |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.048 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 4700 µF |
| Package | Bulk |