Nichicon
Producto No:
LGW2G101MELZ25
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.085
$4.085
10
$3.2984
$32.984
50
$2.83632
$141.816
100
$2.57241
$257.241
500
$1.912806
$956.403
1000
$1.780889
$1780.889
2500
$1.71494
$4287.35
5000
$1.681956
$8409.78
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.984" (25.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.02 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGW |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.4586 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Bulk |