Nichicon
Producto No:
LGX2E152MELC45
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.9915
$10.9915
10
$9.77265
$97.7265
50
$8.55133
$427.5665
100
$7.81831
$781.831
500
$6.718894
$3359.447
1000
$6.230252
$6230.252
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.850" (47.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.05 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LGX |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.575 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1500 µF |
| Package | Bulk |