Nichicon
Producto No:
LKG1J102MESZBK
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 63V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.8665
$3.8665
10
$3.1179
$31.179
50
$2.68185
$134.0925
100
$2.432285
$243.2285
500
$1.808648
$904.324
1000
$1.683922
$1683.922
2500
$1.621555
$4053.8875
5000
$1.590366
$7951.83
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | Audio |
| Height - Seated (Max) | 0.984" (25.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.85 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LKG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1000 µF |
| Package | Bulk |