Nichicon
Producto No:
LLS2D182MELC
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.581
$7.581
10
$6.74025
$67.4025
50
$5.89817
$294.9085
100
$5.39258
$539.258
500
$4.634252
$2317.126
1000
$4.297211
$4297.211
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.575" (40.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 4.59 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LLS |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 6.885 A @ 50 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1800 µF |
| Package | Bulk |