Panasonic Electronic Components
Producto No:
LN1261CTR
Fabricante:
Paquete:
GW Type LED
Lote:
-
Descripción:
LED RED CLEAR GW SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | - |
| Color | Red |
| Current - Test | 15mA |
| Millicandela Rating | 1.4mcd |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 2.20mm W |
| Height (Max) | 1.80mm |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | GW Type LED |
| Series | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 2-SMD, Gull Wing |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 700nm |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LN1261 |
| Lens Size | 2.50mm x 1.70mm |