Panasonic Electronic Components
Producto No:
LNJ876YK6AA
Fabricante:
Paquete:
3.2mm Round
Lote:
-
Descripción:
LED ORANGE 3.2MM ROUND T/H
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Wavelength - Dominant | 605nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | - |
| Color | Orange |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 200mcd |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | - |
| Height (Max) | 4.60mm |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 3.2mm Round |
| Series | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 610nm |
| Lens Color | - |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 3.20mm Dia |