ams-OSRAM USA INC.
Producto No:
LP L296-J2L2-25-0-20-R18-Z
Fabricante:
Paquete:
0603
Lote:
-
Descripción:
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.2413
$2.413
100
$0.13889
$13.889
1000
$0.108661
$108.661
2000
$0.099608
$199.216
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 560nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 160° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 11.8mcd |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.70mm L x 0.80mm W |
| Height (Max) | 0.65mm |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Series | SMARTLED® 0603 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Lens Color | White |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.30mm x 0.80mm |