Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
LP472M050H3P3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.8045
$5.8045
10
$5.22405
$52.2405
50
$4.52789
$226.3945
100
$3.947345
$394.7345
500
$3.250786
$1625.393
1000
$3.018587
$3018.587
2500
$2.960542
$7401.355
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.181" (30.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.27 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 71mOhm @ 120Hz |
| Series | LP |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.497 A @ 100 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 4700 µF |
| Package | Bulk |