NXP USA Inc.
Producto No:
LPC1778FET208K
Fabricante:
Paquete:
208-TFBGA (15x15)
Lote:
-
Descripción:
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 208TFBGA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$17.0715
$17.0715
10
$13.64295
$136.4295
126
$11.522142
$1451.789892
504
$11.451424
$5771.517696
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Speed | 120MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 96K x 8 |
| Number of I/O | 165 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 208-TFBGA (15x15) |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Series | LPC17xx |
| Package / Case | 208-TFBGA |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, Microwire, Memory Card, SPI, SSI, SSP, UART/USART, USB OTG |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Data Converters | A/D 8x12b SAR; D/A 1x10b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.4V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LPC1778 |