Littelfuse Inc.
Producto No:
LR4-600-C100F
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
PTC RESET FUSE 20V 6A STRAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Voltage - Max | 20V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 6 A |
| Approval Agency | - |
| Lead Spacing | - |
| Current - Max | 100 A |
| Mounting Type | User Defined |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Ratings | - |
| Series | PolySwitch®, LR4 |
| Type | Polymeric |
| Package / Case | Strap |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Current - Trip (It) | 11.7 A |
| Package | Bulk |
| Time to Trip | 5 s |