Samtec Inc.
Producto No:
LSS-110-01-F-DV-A-K
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN SELF-MATE 20POS SMD GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 20 |
| Contact Finish Thickness | 3.00µin (0.076µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.169" (4.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Razor Beam™ LSS |
| Connector Type | Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.025" (0.64mm) |
| Features | Board Guide, Pick and Place |
| Mated Stacking Heights | 6mm, 7mm, 9mm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LSS-110 |