Analog Devices Inc.
Producto No:
LT3496EFE#PBF
Fabricante:
Paquete:
28-TSSOP-EP
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRVR RGLTR PWM 1A 28TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.5735
$10.5735
10
$9.55035
$95.5035
25
$9.10632
$227.658
100
$7.906945
$790.6945
250
$7.551588
$1887.897
500
$6.885258
$3442.629
1000
$5.996837
$5996.837
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | - |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP-EP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 3 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 30V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | 330kHz ~ 2.1MHz |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 1A (Switch) |
| Base Product Number | LT3496 |