Analog Devices Inc.
Producto No:
LT5526EUF#TRPBF
Fabricante:
Paquete:
16-QFN (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC MIXR 1KHZ-2GHZ DWN CONV 16QFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Mixers | 1 |
| Current - Supply | 28mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Series | LT5526 |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 3.6V ~ 5.3V |
| Secondary Attributes | Down Converter |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | 1kHz ~ 2GHz |
| Noise Figure | 11dB |
| RF Type | General Purpose |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Gain | 0.6dB |
| Base Product Number | LT5526 |