Linear Technology
Producto No:
LT6654AMPS6-3#PBF
Fabricante:
Paquete:
TSOT-23-6
Lote:
-
Descripción:
LT6654 - PRECISION WIDE SUPPLY H
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 1.6ppmp-p |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 10 mA |
| Tolerance | ±0.05% |
| Current - Supply | 600µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Temperature Coefficient | 10ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Reference Type | Series |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 2ppmrms |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Mfr | Linear Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 3.5V ~ 36V |
| Base Product Number | LT6654 |