Linear Technology
Producto No:
LTC1100CN8
Fabricante:
Paquete:
8-PDIP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
LTC1100 - PRECISION, ZERO-DRIFT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Output Type | - |
| Slew Rate | - |
| Gain Bandwidth Product | 18 kHz |
| Current - Supply | 2.4mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Input Bias | 2.5 pA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Series | LTCMOS™ |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |
| Mfr | Linear Technology |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |
| Amplifier Type | Chopper (Zero-Drift) |