Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC1471CS#PBF
Fabricante:
Paquete:
16-SO
Lote:
-
Descripción:
IC PWR SWITCH N-CHAN 2:1 16SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.906
$10.906
10
$10.02535
$100.2535
25
$9.60944
$240.236
100
$8.46678
$846.678
250
$8.051174
$2012.7935
500
$7.531752
$3765.876
1000
$6.908438
$6908.438
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Input Type | - |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | PCMCIA Switch |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Voltage - Load | 3.3V, 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Typ) | 140mOhm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Interface | On/Off |
| Base Product Number | LTC1471 |