Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC1658IN8#PBF
Fabricante:
Paquete:
8-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 14BIT V-OUT 8DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$15.0955
$15.0955
10
$13.87
$138.7
25
$13.29544
$332.386
100
$11.71426
$1171.426
250
$11.13932
$2784.83
500
$10.420645
$5210.3225
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±8 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | - |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 12µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 14 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC1658 |