Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC2630ISC6-HM12#TRMPBF
Fabricante:
Paquete:
SC-70-6
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 12BIT V-OUT SC70-6
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.092
$5.092
10
$4.57235
$45.7235
25
$4.3225
$108.0625
100
$3.746325
$374.6325
250
$3.554178
$888.5445
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1, ±1 (Max) |
| Architecture | - |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 4.8µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Reference Type | Internal, Supply |
| Series | - |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LTC2630 |