Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC2688CUJ-16#PBF
Fabricante:
Paquete:
40-QFN (6x6)
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 16BIT V-OUT 40QFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$58.938
$58.938
10
$55.366
$553.66
25
$53.57962
$1339.4905
100
$49.650515
$4965.0515
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 1.71V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±3 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | Multiplying DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 28µs |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 40-QFN (6x6) |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |