Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC3220IPF#PBF
Fabricante:
Paquete:
28-UTQFN (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRIVER RGLTR 20MA 28UTQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.9V |
| Topology | Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-UTQFN (4x4) |
| Internal Switch(s) | - |
| Number of Outputs | 18 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 28-UFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | 850kMz |
| Dimming | - |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Base Product Number | LTC3220 |