Linear Technology
Producto No:
LTC3406ES5-1.2#PBF
Fabricante:
Paquete:
TSOT-23-5
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
LTC3406 - SYNCHRONOUS STEP-DOWN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 600mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Frequency - Switching | 1.5MHz |
| Mfr | Linear Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | LTC3406 |