Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC3542IDC#TRMPBF
Fabricante:
Paquete:
6-DFN (2x2)
Lote:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 500MA 6DFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.1465
$6.1465
10
$5.55085
$55.5085
25
$5.29302
$132.3255
100
$4.595815
$459.5815
250
$4.389228
$1097.307
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x2) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 2.25MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LTC3542 |