Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC4416EMS-1#TRPBF
Fabricante:
Paquete:
10-MSOP
Lote:
-
Descripción:
IC OR CTRLR SRC SELECT 10MSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.1345
$7.1345
10
$6.4467
$64.467
25
$6.14726
$153.6815
100
$5.33767
$533.767
250
$5.097738
$1274.4345
500
$4.647951
$2323.9755
1000
$4.048216
$4048.216
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Battery Backup, Industrial/Automotive, High Current Switch |
| Delay Time - ON | 60 µs |
| FET Type | P-Channel |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Current - Supply | 130 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Internal Switch(s) | No |
| Series | PowerPath™ |
| Type | Source Selector Switch |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply | 3.6V ~ 36V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Delay Time - OFF | 30 µs |
| Base Product Number | LTC4416 |