Lite-On Inc.
Producto No:
LTD-432PC
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
DISPLAY 7-SEG 0.4" DBL RED 16DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 0.5mcd |
| Size / Dimension | 0.634" H x 0.866" W x 0.319" D (16.10mm x 22.00mm x 8.10mm) |
| Product Status | Active |
| Power Dissipation (Max) | 40mW |
| Series | - |
| Common Pin | Common Cathode |
| Display Type | 7-Segment |
| Package / Case | 16-DIP (0.500", 12.70mm) |
| Number of Characters | 2 |
| Digit/Alpha Size | 0.40" (10.16mm) |
| Mfr | Lite-On Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Wavelength - Peak | 697nm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTD-432 |