Micro Connectors, Inc.
Producto No:
M05-113LPA2-2P
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
2' Pwr Ext Cord Angled 16AWG 2Pk
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$19.9405
$19.9405
10
$18.943
$189.43
25
$17.993
$449.825
50
$17.0905
$854.525
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 105°C |
| 1st Connector | NEMA 5-15P, Right Angle |
| Voltage Rating | 125V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| 2nd Connector | NEMA 5-15R |
| Shielding | Unshielded |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16 AWG |
| Series | - |
| Length | 2.00' (609.6mm) |
| Approved Countries | United States |
| Mfr | Micro Connectors, Inc. |
| Approval Agency Marking | cUL, UL |
| Style | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Package | Bag |
| Cord Type | SJT |
| Number of Conductors | 3 |