NKK Switches
Producto No:
M2013WBW01
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$14.4875
$14.4875
10
$12.9922
$129.922
25
$12.42144
$310.536
40
$11.778812
$471.15248
80
$11.350486
$908.03888
230
$10.636608
$2446.41984
440
$9.851367
$4334.60148
945
$8.566416
$8095.26312
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Bushing Thread | M12 x 1 |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Standard Round |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.50mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 3A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Actuator Length | 20.00mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | M |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Off-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Waterproof Boot |
| Package | Tray |
| Base Product Number | M2013WB |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |