STMicroelectronics
Producto No:
M48T201Y-70MH1F
Fabricante:
Paquete:
44-SOH
Lote:
-
Descripción:
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 44SOH
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$16.3685
$16.3685
10
$15.04705
$150.4705
25
$14.42366
$360.5915
100
$12.708435
$1270.8435
250
$12.084722
$3021.1805
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 44-SOH |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Series | Timekeeper® |
| Type | Clock/Calendar |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 44-BSOP (0.337", 8.56mm Width) requires SNAPHAT |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Timekeeping (Max) | 3mA @ 4.5V ~ 5.5V |
| Features | Alarm, Leap Year, Square Wave Output, Supervisor, Watchdog Timer, Y2K |
| Time Format | HH:MM:SS (24 hr) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | Parallel |
| Voltage - Supply, Battery | 3V |
| Base Product Number | M48T201 |