Harwin Inc.
Producto No:
M80-4050405
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT 4POS 0.079 GOLD PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.9985
$11.9985
10
$10.63715
$106.3715
25
$10.2277
$255.6925
50
$9.81863
$490.9315
100
$9.273045
$927.3045
250
$8.454886
$2113.7215
500
$7.909396
$3954.698
1000
$7.254827
$7254.827
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.204" (5.17mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 800V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 12.0µin (0.30µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Mfr | Harwin Inc. |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Military |
| Number of Positions | 4 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled |
| Series | Datamate J-Tek |
| Contact Shape | Circular |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.118" (3.00mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | 7.3mm, 7.55mm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | M80-405 |