Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX11611EEE+
Fabricante:
Paquete:
16-QSOP
Lote:
-
Descripción:
IC ADC 10BIT SAR 16QSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.0085
$8.0085
10
$7.23235
$72.3235
25
$6.89624
$172.406
100
$5.987945
$598.7945
250
$5.718848
$1429.712
500
$5.214246
$2607.123
1000
$5.046039
$5046.039
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 3.6V |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Data Interface | I²C |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 6, 12 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | - |
| Number of Bits | 10 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 94.4k |
| Base Product Number | MAX11611 |