Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX1270BCNG+
Fabricante:
Paquete:
24-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC DAS/ADC 12BIT 110K 24DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$44.023
$44.023
10
$41.0742
$410.742
25
$39.3528
$983.82
100
$36.89325
$3689.325
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Data Interface | MICROWIRE™, QSPI™, Serial, SPI™ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Series | - |
| Type | Data Acquisition System (DAS), ADC |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Channels | 8 |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tube |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 110k |
| Base Product Number | MAX1270 |