Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX1543ETP+T
Fabricante:
Paquete:
20-TQFN (5x5)
Lote:
-
Descripción:
IC REG CTRLR TFT 2OUT 20TQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Controller, TFT LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 20-TQFN (5x5) |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Package / Case | 20-WQFN Exposed Pad |
| Voltage - Output | 2.6V ~ 13V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Input | 2.6V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX1543 |