Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX1637EEE+
Fabricante:
Paquete:
16-QSOP
Lote:
-
Descripción:
IC REG CTRLR BUCK 16QSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.83
$10.83
10
$9.7831
$97.831
25
$9.32862
$233.2155
100
$8.09989
$809.989
250
$7.73585
$1933.9625
500
$7.053275
$3526.6375
1000
$6.82575
$6825.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Serial Interfaces | - |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Duty Cycle (Max) | 96% |
| Control Features | Enable |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 300kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.15V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX1637 |