Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX1673ESA+
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC REG CHARGE PUMP ADJ 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.4435
$5.4435
10
$4.8868
$48.868
25
$4.62004
$115.501
100
$4.003965
$400.3965
250
$3.79867
$949.6675
500
$3.408524
$1704.262
1000
$3.0495
$3049.5
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 125mA |
| Output Configuration | Negative |
| Topology | Charge Pump |
| Voltage - Output (Max) | -5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 350kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -1.5V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX1673 |