Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX17610ATC+
Fabricante:
Paquete:
12-TDFN (3x3)
Lote:
-
Descripción:
IC CURRENT LIMITING 5% 12TDFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Output | 1A |
| Sensing Method | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 12-TDFN (3x3) |
| Function | Current Limiting |
| Series | - |
| Accuracy | ±5% |
| Package / Case | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tray |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 60V |
| Base Product Number | MAX17610 |