Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX20078ATE+
Fabricante:
Paquete:
16-TQFN (3x3)
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRVR CTRL PWM 10MA 16TQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.864
$4.864
10
$4.37
$43.7
25
$4.13136
$103.284
100
$3.58036
$358.036
250
$3.396782
$849.1955
500
$3.047923
$1523.9615
1000
$2.754154
$2754.154
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive, Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (3x3) |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | DC DC Controller |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 65V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Frequency | 1MHz |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 10mA |
| Base Product Number | MAX20078 |